Kaliscy kajak polowcy z medalami na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Kaniowie odbyły się Lotto 24 Mistrzostwa Polski Seniorów 2 Mistrzostwa Polski  Młodzików  w kajak polo. Znakomity występ zaliczyli młodzicy KTW. Trzy kaliszanki odebrały też nominacje do kadry na Mistrzostwa Europy w Katanii.

18 i 19 września w Kaniowie zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego rywalizowali w Lotto 24Mistrzostwach Polski  Seniorów i 2 Mistrzostwa Polski  Młodzików w kajak polo w kategoriach seniorów i młodzików. Znakomicie spisali się kaliscy młodzicy Eryk Antoszczyk ,Adam Maciołek, Olivier Sobczak, Borys Parczyński, Nikodem Szkudlarek, Oliwier Dymkowski, Wojciech Parczyński, Jessi Dygasiński   , którzy zdobyli srebrny medal, oraz dziewczęta Zuzia Herc, Oliwia Domańska, Wiktoria Kwiatkowska ,Katerina Teserkovna, Oliwia Hantke, które w tej samej kategorii wywalczyły medal brązowy. Występ w Kaniowie mogą zaliczyć do udanych także juniorki, które zajęły czwarte miejsce w kategorii seniorek. Kaliscy seniorzy zakończyli rywalizacje na dziewiątym miejscu.

Podczas dekoracji zostały także wręczone nominacje do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Katanii. Polskę reprezentować będą aż trzy kaliskie zawodniczki: Amelia Ewiak, Paulina Jakubowska i Maja Kamańczyk Nominację odebrał też trener Rafał Rachubiński.

Sekcja kajak polo to najmłodsza sekcja Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jej sponsorami są sieć supermarketów POLOmarket oraz firma Pro-Med. Health & Care.