Memoriał T. Pasika

Piękna sobota, oraz piękne starty kaliskich kajakarzy KTW Kalisz trenowanych przez trenera Radosława Jackowskiego.
W sobotę nad kaliską Prosną odbył się 29 Memoriał im. Tadeusza Pasika. W zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników z 5 klubów. Bardzo licznie obsadzaną konkurencją było K-1 500m dzieci chłopców bo startowało w niej aż 18 zawodników, w tej konkurencji najlepszy okazał się zawodnik KTW Hubert Lis. W kategorii młodzików 2 miejsce wywalczył Gilbert Lis, trzecia była Aleksandra Szymańska. Bracia Gilbert i Hubert startowali również w osadzie zdobywając 2 miejsce. Aleksandra startowała w osadzie mieszanej z zawodniczką z poznańskiego Energetyka Mylińską Amelią wraz z którą wywalczyła 2 lokatę. Wśród juniorów młodszych w konkurencji K-1 wygrał Maksymilian Barczewski, w konkurencji K-2 wspólnie z Samborem Szpila uplasowali się na 3 pozycji. Juniorzy Poliński Kacper, oraz Białożyt Bartosz ukończyli swój bieg w kategorii K-2 500 m na pozycji drugiej. W kategorii OPEN K-1 200m pierwsze miejsce zdobył Maciej Kochanek , a piąte Maciej Ciupa.
W konkurencji B-1 wśród chłopców najlepszymi okazali się kolejno: Maciołek Adam, Handke Krzysztof, Parczyński Ornest, a wśród dziewcząt: Miler Maria, Kwiatkowska Wiktoria, Wowrosz Jagoda. Najbardziej widowiskowa konkurencja kajakowa jaką jest sztafeta 4x200m przyniosła najwięcej emocji. Nad Prosną w tym roku, aż 8 drużyn, 32 zawodników rywalizowało jednocześnie w tej konkurencji . Z drużyny trenera R. Jackowskiego startowały dwie obsady z czego jedna uplasowała się na pozycji drugiej w składzie: Gilbert Lis, Maksymilian Barczewski, Bartosz Białożyt i Maciej Kochanek. Obsada druga zajęła pozycję 5 w składzie: Hubert Lis, Szpila Sambor, Poliński Kacper, Maciej Ciupa. Należy jeszcze wspomnieć o kaliszance Weronice Jackowskiej obecnie Energetyk Poznań , która uplasowała się na 1 pozycji w kategorii K-1 juniorek , oraz drugiej wspólnie z Oliwią Klemczak w kategorii K-2 500m.
Dzieci z klas 4-7 chętne do rozpoczęcia przygody z kajakarstwem proszę o kontakt z trenerem Radosławem Jackowskim pod numerem telefonu: 604-540-661