Mistrzostwa Polski w kajak polo

Mistrzostwa Polski w kajak polo

W dniach 21-22 sierpnia w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajak polo. Organizatorem zawodów, w których wzięło udział stu dwudziestu zawodników z całej Polski, było Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie.

W sobotę i w niedzielę na zalewie Szałe rozegrane zostały zostały Lotto 3. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U21 i 18. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz turniej otwarty kajak polo Panda Cup. Ogółem w zawodach wzięło udział stu dwudziestu zawodników z dziewięciu klubów.

Spośród kaliskich kajak polowców najlepiej spisały się juniorki U21, które zajęły trzecie miejsce. Kaliscy juniorzy zakończyli rywalizację na miejscu siódmym, a juniorki i juniorzy młodsi na szóstym.

Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. Wśród gości nie zabrakło licznie reprezentowanych kaliskich parlamentarzystów i radnych. Sponsorów sekcji kajak polo KTW: sieć supermarketów POLOmarket i firmę Pro-Med Health & Care, reprezentowali Katarzyna Zielińska i Piotr Beszczyński.

Gościem specjalnym zawodów była także srebrna medalistka olimpijska z Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz, która swoją przygodę z kajakarstwem zaczynała właśnie od kajak polo.