Młodzież tryumfuje Kaliszanki w czołówce

Młodzież tryumfuje Kaliszanki w czołówce

W dniach 27-28 kwietnia 2018 r w Wałczu odbyły się  w kajakarstwie klasycznym zawody konsultacyjne seniorek i seniorów. Swoją formę po etapach przygotowań  potwierdziły  reprezentantki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego – Marta Walczykiewicz oraz Katarzyna Kołodziejczyk , zajmując czołowe lokaty w rankingu Polskiego Związku Kajakowego. Pierwszy dzień  to morderczy start i walka z samym sobą i upływającym czasem na dystansie 2000 m i po 10 minutowej przerwie na dystansie 1000m . Kaliszanki potwierdziły swoje dobre przygotowanie kwalifikując do finału A do walki już w torach obok swych rywalek do kadry narodowej na dystansie 1000 i 500 m. Podopieczna Zbigniewa Walczykiewicza Marta Walczykiewicz i podopieczna trenera Radosława Jackowskiego Kasia Kołodziejczyk pewnie popłynęły na obu dystansach zajmując czołowe lokaty co w końcowej klasyfikacji daje im pewne miejsce do reprezentacji Polski i udział w startach o najwyższe trofea w kajakarstwie klasycznym .  Te osiągnięcia naszych zawodniczek pozwalają na radość i  optymistyczne patrzenie w dalszą przyszłość   kaliskiego kajakarstwa oraz dobry kierunek obrany przez władze KTW . Jestem przekonany ,że Pan Prezydent i Rada Miasta Kalisza podpiszą umowy o promocje z naszymi zawodniczkami na  rok 2018.

Lech Burchard.