Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

24 kluby i 500 zawodników rywalizowało w sobotę 8 maja na Poznańskiej Malcie podczas pierwszych w sezonie 2021 zawodów kajakowych, Otwartych Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego.
Rozegrano 60 konkurencji, począwszy od kategorii dzieci przez juniorów do kategorii masters. Do udziału zgłosiły się kluby z całej Polski, jak również zawodnicy kaliskiego KTW. Przy prawdziwie kajakowej pogodzie: silnym wietrze i dużej fala ścigali się kajakarze Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Mimo tych trudnych warunków z podopiecznych trenera Radosława Jackowskiego najlepiej zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy: Hubert Lis, oraz Aleksandra Szymańska. Hubert po bardzo dobrym starcie w swojej eliminacji i jeszcze lepszym starcie w finale A, K-1 500 m uplasował się na pierwszym miejscu. Aleksandra po udanej eliminacji gdzie zdobyła 2 miejsce, uplasowała się w finale na 9 lokacie. Udany start również miła kaliszanka Weronika Jackowska, która wraz z Oliwią Klemczak wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii K-2 500 m juniorek. Weronika obecnie jest zawodniczką poznańskiego klubu Energetyk Poznań.
Regaty były przeprowadzone zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi i były jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy zarówno dla zawodników jak i dla organizatorów.

Dzieci z klas 4-7 chętne do rozpoczęcia przygody z kajakarstwem proszę o kontakt z trenerem Radosławem Jackowskim pod numerem telefonu: 604540-661