POWITANIE MEDALISTKI

POWITANIE MEDALISTKI

19 lipca Zarząd Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego złożył gratulacje dwukrotnej mistrzyni Europy seniorek Katarzynie Kołodziejczyk. Debiutująca w tej kategorii kajakarka znad Prosny nie kryła radości i wzruszenia z osiągniętego w bułgarskim Płowdiw sukcesu.

 

– Wraz z koleżankami z kadry wiedziałyśmy, że stać nas na wywalczenie miejsc na podium i konsekwentnie realizowałyśmy postawione przed sobą cele – stwierdziła Katarzyna Kołodziejczyk. – Nie brakowało groźnych rywalek, jednak nasze młode osady potwierdziły, że system szkolenia oraz przygotowań przynosi oczekiwane rezultaty. Cieszę się ogromnie, tym bardziej, że dotrzymałam obietnicy i udanie powróciłam na tory regatowe.

– Jesteśmy pełni podziwu dla osiągnięć Kasi w Płowdiw, a jej starty śledziliśmy z zapartym tchem – powiedział Lech Burchard, prezes KTW

Kalisz, który wręczył reprezentantce tego klubu i Polski okazały bukiet róż. – Nasz klub, mogący poszczycić się długimi tradycjami, teraz szczyci się także osiągnięciami kajakarek, które uczyły się tego sportowego rzemiosła na Prośnie, na przystani przy Wale Piastowskim. Te sukcesy znakomicie promują KTW i Miasto Kalisz nie tylko w kraju.

Przypomnijmy, że Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyła w Bułgarii dwa medale – srebrny w K-4 500 metrów oraz brązowy w K-2 200 metrów. Kilka tygodni wcześniej rewelacyjnie zadebiutowała także w kategorii do 23 lat podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, zdobywając w Belgradzie dwa złote medale. Wraz z koleżankami z kadry triumfowała ona w finałach K-4 500 metrów oraz K-2 500 metrów.

Ośmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy Marta Walczykiewicz w Płowdiw nie stanęła na podium, a w K-1 200 metrów zajęła piąte miejsce, chociaż należała do faworytek. Kajakarka KTW, wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, niczym nie chciała usprawiedliwiać tej lokaty, jednak wiadomo było, że silne przeziębienie nie pozostanie bez wpływu na losy jej rywalizacji. To zdarzało się już w jej karierze, chociażby w roku 2011 podczas Mistrzostw Europy w Belgradzie, po których nie brakowało opinii, że to koniec jej sukcesów. Tymczasem Marta zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie i zdobywała w następnych latach kolejne medale Mistrzostw Europy oraz Świata. Bez wątpienia tak będzie i tym razem.

Występ w tegorocznych Mistrzostwach Starego Kontynentu był bardzo udany dla Polek i Polaków, którzy dziewięciokrotnie stawali na podium (1 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe medale), jednak czasu na odpoczynek mieli oni niewiele. Już w miniony czwartek kadra kajakarek, podopiecznych trenera Tomasz Kryka, wyjechała na krótkie zgrupowanie do Jakuszyc, gdzie w przygotowania wplecione zostały elementy treningu kolarskiego. Stamtąd udały się do Wałcza, a następnie pojadą do słynnego kajakowego ośrodka w węgierskim Szeged. Później czeka je już tylko krótka podróż do Racic w Czechach, gdzie na tamtejszym torze regatowym rozegrane zostaną w dniach 23-27 sierpnia Mistrzostwa Świata seniorów. Po powrocie do kraju czekają je jeszcze Mistrzostwa Polski na poznańskiej Malcie (1-3 września). W związku z tym, że docelowym startem Katarzyny Kołodziejczyk są regaty w Racicach, nie wystartuje ona w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w rumuńskim Pitesti.