Regaty Berlin 2018

W dniach 18-20.05.2018 r. zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego brały udział w 64 Wiosennych Regatach Wioślarskich na przepięknym torze na jeziorze Kalk w Berlinie – dzielnica Rudersdorf bei w których startowało około 50 klubów niemieckich. Nasze zawodniczki w swoich kategoriach spisały się doskonale. W sobotę I miejsce zajęła kaliska osada – dwójka podwójna juniorek młodszych (2xKJM) w składzie Aleksandra Urbaniak i Weronika Ludwiczak. Na najwyższym podium stanęła też Wiktoria Aleksandrowicz, która zwyciężyła w konkurencji jedynek juniorek (1xKJ). Na czwartym miejscu w kategorii dwójek podwójnych juniorek (2xKJ) przypłynęły Ewelina Janiak i Julia Raszewska. W niedzielnych wyścigach w kategorii jedynek juniorek ponownie zwyciężyła Wiktoria Aleksandrowicz. Tym razem po zwycięstwo popłynęły w swojej konkurencji – dwójki podwójnej juniorek Ewelina Janiak i Julia Raszewska. Juniorki młodsze Aleksandra Urbaniak i Weronika Ludwiczak przypłynęły na trzecim miejscu. Wyjazd na regaty odbył się w ramach współpracy KTW Kalisz z klubem wioślarskim z Rudersdorfer Ruderverein Kalkberge e.V. Berlin i był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury Sportu i Turystyki UM Kalisz. Opiekunem zawodniczek był trener Paweł Rakowski, a Zarząd KTW reprezentował Sekretarz dh. Paweł Bruź.